Čomu sa počas tehotenstva vyhnúť

spot_img

Tehotenstvo nie je choroba, napriek tomu je potrebné počas tohto obdobia svoj životný štýl značne upraviť. Netreba sa vzdávať všetkého, čo máte rada a čo robíte, ale na niektoré veci je dobré zabudnúť alebo s nimi počkať až po pôrode. O čo sa jedná?

Experimenty s jedlom
Pokiaľ rada skúšate nové veci, je lepšie nechať to až na obdobie po pôrode. Všeobecne platí, že v tehotenstve by sa nemalo začínať s ničím novým, na čo telo nie je zvyknuté, av oblasti potravín to platí dvojnásobne. Naopak nie je potrebné vzdávať sa napríklad kávy, ktorá niekedy býva považovaná za rizikovú, ale ak ste zvyknuté ju piť, káva počas tehotenstva je úplne v poriadku (samozrejme v rozumnom množstve).

Nakupovanie do zásoby
Každú mamičku počas tehotenstva postihne nákupná horúčka, kedy má pocit, že musí vykúpiť celý obchod s detským vybavením. Skúste tieto pudy krotiť a nakupovať skutočne len nevyhnutné veci. Uvidíte, že veľa vecí vôbec nevyužijete a aj toho veľa dostanete. Kúpa hračky pre deti je skutočne predčasná a bude aktuálna až za niekoľko mesiacov.

Svadba
Veľa párov sa z neznámych dôvodov chce za každú cenu vziať ešte pred svadbou. Možno je to tradícia alebo niečo podobné, ale je to zbytočné. Oveľa viac si oba svadbu užijete, keď bude bábätko na svete a všetko si budete môcť v pokoji naplánovať. Zásnubné prstene s diamantom môžete nosiť aj naďalej a na ten svadobný si počkať, až na to bude väčší pokoj.

Cestovanie do exotiky
Rovnako mnohé páry chcú ešte pred narodením potomka navštíviť nejakú exotickú destináciu a užiť si posledné chvíle len vo dvojici. Proti tomu nemožno nič namietať, ale bolo by možno lepšie stráviť „babymoon“ v nejakej pokojnejšej a bližšej lokalite, kde nehrozia neznáme choroby alebo infekcie a kde je po ruke kvalitná zdravotnícka starostlivosť. Náhoda je totiž blbec a privodiť si problémy počas tehotenstva kvôli cestovaniu skutočne nestojí za to.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora