Kvalitná zrnková káva alebo odkiaľ zrnká pochádzajú?

spot_img

Žijeme v globalizovanom svete, takže v súčasnej dobe nie je problém zaobstarať si kvalitnú kávu z ktorejkoľvek krajiny. Kvalitná zrnková káva je však produkovaná iba v niekoľkých krajinách, medzi ktorých produkty panujú veľké rozdiely. Či už sa rozhodnete pre akúkoľvek zrnkovú kávu, môžete si ju vybrať z pohodlia svojho domova na webových stránkach špecializovaného obchodu.

Káva z Kolumbie

Kvalitná zrnková káva pochádzajúca z Kolumbie sa chuťovo veľmi líši od všetkých ostatných druhov káv, ktoré si môžete zaobstarať v akomkoľvek supermarkete. Konkrétne u kolumbijských káv sa dá očakávať prítomnosť bohatého tela a taktiež jemnej acidity. Okrem toho všetky produkty podliehajú špeciálnemu bodovému ohodnoteniu, vďaka ktorému presne poznáte pôvod vami vybranej kávy. Samozrejmosťou sú aj veľmi významné rozdiely v chuti kávy pochádzajúcej z jednej krajiny.

Káva z Brazílie

Medzi milovníkov nápoja s relatívne vysokým obsahom kofeínu je veľmi obľúbená aj kávy z Brazílie. Tá sa vyznačuje veľmi jemnou chuťou, ktorá nebude príliš výrazná. Preto sa príliš nehodí na varenie klasického espressa, pretože v ňom toľko nevyniknú jemné nádychy jedinečných chutí. Brazílska káva je skôr prispôsobená na pridanie trochy mlieka, pretože obsahuje zaujímavé tóny orieškov a mliečnej čokolády.

Ktorú kávu si zaobstarať?

Vybrať najlepšiu kávu na svete je v podstate nemožné, pretože každý spotrebiteľ preferuje iné chuťové prepojenie. Niekoho potešíte kvalitnou brazílskou kávou, zatiaľ čo inému urobíte obrovskú radosť kvalitnou kávou pochádzajúcou z Kolumbie. Oba tieto druhy si však môžete zaobstarať na špecializovanom e-shope, a to za veľmi atraktívne ceny. Pri nákupe väčšieho množstva navyše môžete očakávať darček v podobe 2 sklenených šálok.

Pokiaľ chcete potešiť skutočného milovníka kávy, potom sa zamerajte na pôvod produktu. Najkvalitnejšie zrnkove kávy totiž pochádzajú prevažne z Brazílie alebo z Kolumbie.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora