Dokonale čisté a prevoňané WC

spot_img

Toaleta predstavuje veľmi citlivé miesto každej domácnosti. A nie je zrejme gazdinky, ktorá by si nepriala, aby vždy krásne voňalo a doslova zelalo čistotou. Veď čo môže byť horšie, než keď vám príde návšteva a skonštatuje čo i len drobné nedostatky.

Ľudia tak často upratovaním a čistením toalety trávia veľké množstvo času, ktoré je pritom zbytočné. Navyše kupujú tie najdrahšie prostriedky v snahe zaistiť čistotu. To ale tiež nemusí byť najlepšie riešenie, pretože prostriedky z drogérie síce môžu byť účinné, ale sú aj plné chémie. V dnešnej dobe si pre nich tiež musíte siahnuť hlbšie do vrecka.

Čistenie a prevoňanie toalety podomácky
Tak prečo nezaistiť čistotu toalety jednoduchým, ekologickým a veľmi lacným spôsobom? Vyrobte si doma špeciálne šumivé bombičky, ktoré vám záchod nielen vyčistia, ale rovno aj prevoňajú. Nejde o nič zložité, zvládne to naozaj každý.

Čo budete potrebovať
2 hrnčeky jedlej sódy
1 hrnček kyseliny citrónovej
10 kvapiek esenciálneho oleja, ktorý si sami vyberte
silikónové formičky

Vezmite jedlú sódu a kyselinu citrónovú a nasypte ich do misky. Dôkladne obsah premiešajte a postupne pridávajte kvapkami zvolený esenciálny olej. Skvele sa na tento účel hodí napríklad mätový, citrónový alebo levanduľový. Vyberte si sami, ktorý vám vonia najviac. Za stáleho miešania prikvapkávajte olej, aby zmes nevyschla.

Cieľom je vytvoriť takú konzistenciu zmesi, aby s ňou bolo možné manipulovať. Akonáhle to docielite, zmes natlačte do pripravenej silikónovej formičky. Ideálne na tento účel sú veľmi malé formičky, ktoré predtým slúžili napríklad na pralinky. Nechajte zaschnúť po dobu aspoň 6 hodín.

Ako voňavé bombičky použiť?
Je to veľmi jednoduché. Keď budete potrebovať toaletu vyčistiť a prevoňať, vezmite jednu bombičku a vhoďte ju do misy. Dôjde k tomu, že kyselina citrónová vytvorí vo vode reakciu s jedlou sódou. To zaistí vyčistenie toalety od baktérií. Esenciálny olej potom toaletu aj celú kúpeľňu zaplaví vôňou.

Ak vyjdeme z bežných cien za jedlú sódu, kyselinu citrónovú a fľaštičky esenciálneho oleja, zistíme, že jedna bombička či kapsula nás vyjde na necelé dve koruny.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora